صفحه شخصی یاشار مهدی زاده   
 
نام و نام خانوادگی: یاشار مهدی زاده
استان: اردبیل - شهرستان: اردبیل
رشته: کارشناسی معماری - پایه نظام مهندسی: سه
شغل:  آزاد
شماره نظام مهندسی:  3411000379
تاریخ عضویت:  1389/02/14
 روزنوشت ها    
 

 طولانی‌ترین پل جهان بخش عمران

6

چین از ساخت و تکمیل طولانی‌ترین پل جهان خبر داده، که شهرهای «جو های»، «هنگ‌کنگ» و «ماکائو» را در جنوب این کشور به یکدیگر پیوند می‌دهد.

این پل که برای ساخت آن نزدیک به هفت سال زمان سپری شده و بخش قابل توجهی از آن روی آب قرار دارد، تا پایان سال جاری میلادی به روی خودروها باز خواهد شد.

طول کل پل ۵۵ کیلومتر عنوان شده و اصلی ترین ساختار آن ۲۹.۶ کیلومتر است که ۶.۷ کیلومتر آن نیز به صورت تونل زیرزمینی ساخته شده است.

طراحان این پل بزرگ در مصاحبه ای که رسانه های چینی از جمله تارنمای چاینا ارگ اقدام به انتشار آن کرده، گفته اند که تمامی مخاطرات فنی و مهندسی پل مد نظر قرار گرفته است و تا چند ماه دیگر به بهره برداری کامل خواهد رسید.

بر اساس اعلام مهندسان برای ساخت این پل ۴۲۰ هزار تن فولاد استفاده شده است که معادل ساخت ۶۰ برج ایفل در فرانسه می باشد و برای احداث آن یک میلیون و ۸۰ هزار تن سیمان تامین شده است.

از این پل به عنوان پیچیده ترین سازه روی آب به لحاظ فنی و مهندسی یاد شده که در مسیرهای کشتیرانی در ناحیه اقیانوسی «لینگ دینگ» ساخته شده است.

گزارش حاکی است که مهندسان برای ساخت پل به صورت شبانه روزی کار کرده اند و نزدیک به ۱۶ ایستگاه به طور مرتب سیمان تولید می کرده اند.

همچنین برای ساخت پل تمامی موارد زیست محیطی بخصوص جریان آب برای دلفین ها در این منطقه نیز در نظر گرفته شده است.

این پل به شکل حرف « W » انگلیسی ساخته شده است و مسافتی را که قبلا بین «جو های» تا هنگ کنگ سه ساعت به طول می انجامید می توان با استفاده از آن در ۳۰ دقیقه طی کرد.

برگرفته از : بیتوته

یکشنبه 18 تیر 1396 ساعت 19:11  
 نظرات